Çorum'da yolcu otobüsü üst geçitten düştü: 48 yaralı - Ağrı Radikal - Ağrı Radikal
13° Parçalı az bulutlu
  • EURO 5.02
  • DOLAR 4.08

Çorum’da yolcu otobüsü üst geçitten düştü: 48 yaralı

Çorum’da yolcu otobüsünün üst geçitten düşerek devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 48 kişi yaralandı.   ÇORUM Çorum‘da yolcu otobüsünün üst geçitten düşerek devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 48 kişi yaralandı. Giresun’dan Ankara’ya giden Mehmet Oğuz’un kullandığı 33 LD 900 plakalı otobüs, Çorum-Sungurlu karayolunun 40. kilometresinde üst geçitten düşerek alt yolun kenarına devrildi. Kaza yerine çok […]
Yurt Haberleri - 19 Haziran 2017 09:18 A A

Çorum’da yolcu otobüsünün üst geçitten düşerek devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 48 kişi yaralandı.

 

ÇORUM

Çorum‘da yolcu otobüsünün üst geçitten düşerek devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 48 kişi yaralandı.

Giresun’dan Ankara’ya giden Mehmet Oğuz’un kullandığı 33 LD 900 plakalı otobüs, Çorum-Sungurlu karayolunun 40. kilometresinde üst geçitten düşerek alt yolun kenarına devrildi.

Kaza yerine çok sayıda polis, jandarma, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Kazada ilk belirlemelere göre yan yatan otobüste yaralanan sürücü ile 47 yolcu, 112 Acil Servis ekiplerince Sungurlu Devlet Hastanesi ile kentteki hastanelere kaldırıldı.

Yaralılardan 3’ünün durumu ağır

Yaralılardan 3’ünün sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Vali Vekili Adem Saçan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı ve İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk, kaza yerine gelerek bilgi aldı.

Vali Vekili Saçan ve beraberindekiler, daha sonra hastanelerde tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

“Şoförün, yolun acemisi olduğu belli”

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yaralıları ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan Saçan, “Kaza haberini alır almaz tüm yetkili arkadaşlarla acil olarak olay yerine intikal ettik. Sungurlu’ya 30 kilometre kala yolda bir bölünme var, bir servis yolu var. Şoförün, yolun acemisi olduğu belli. Yoldan çıkarak sağdaki köprü üzerine doğru hareket ediyor. Tahmin ediyoruz ki sonra da yanlış yola gittiğini düşünerek birden bire köprünün yan tarafından tekrar kayarak yola doğru iniyor.” ifadelerini kullandı.

Ameliyata giderken kazada yaralandı

Yaralılardan Sait Kurt otobüsün çok hızlı gittiğini belirterek, “Ben uyanıktım. Otobüs çok hızlı gidiyordu. Köprü gibi bir şey vardı. Oraya gelince ben virajı dönecek sandım ama hiç fren yapmadan olduğu gibi o hızla biz aşağı indik. İki takla attık. Yanımda eşim vardı. Onu tuttum.” dedi.

Eşi Gülay Kurt’un rahatsızlığı için Ordu’dan Ankara’ya gittiklerinin altını çizen Kurt, “Eşim, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesine beyin tümörü ameliyatı olacaktı. Bu yüzden Ankara’ya gidiyorduk.” diye konuştu.

Subaylık sınavı için mülakata gidiyorlarmış

Hasan Öztürk de kaza sırasında bağrışma sesleri üzerine uyandığını ifade ederek, “Sonra hurda yığını içerisinde gözlerimi açtım. Oğlumu aradım. İlk başta tepki vermedi ama 10 dakika sonra ayıktı. Omzu falan kırılmış. Bir çocuğu kaldırıp, dışarı verdim. 6 metreden düşmüşüz. Sonradan gördüm.” ifadelerini kullandı.

Öztürk, oğlunu subaylık sınavının mülakatı için Ankara’ya götürdüğünü söyledi.

 

corummm 300x169 - Çorum'da yolcu otobüsü üst geçitten düştü: 48 yaralı

Yurt Haberleri - 09:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • ağrılı 17 Nisan 2018 15:06

    Ağrıda haber yapan site yok

  • akpartili 17 Nisan 2018 16:15

    gerçekten tebrikler

  • doğulu 17 Nisan 2018 21:03

    Ağrıda sondakika haberleri siteniz çok güzel

  • ağrılı 17 Nisan 2018 21:21

    hamurdan selamlar

  • hasan 17 Nisan 2018 21:23

    Bu haberi beğendim

  • ağrılı 18 Nisan 2018 02:02

    elinize sağlık güzel haber

  • Ahmet 18 Nisan 2018 08:13

    Ağrıda sondakika haberleri sitenizde çok güzel

  • berivan 18 Nisan 2018 15:03

    Mrb sayfan yeminle iyi, sosyal medyada paylaştım

  • hakkı 18 Nisan 2018 18:00

    Merhaba web sitesi yeminle iyi, face de paylaştım

  • hasan 18 Nisan 2018 18:00

    hayırlı olsun site

  • doğubeyazıt 18 Nisan 2018 20:31

    yurt dışında takip ediyorum süper

  • doğulu 21 Nisan 2018 19:33

    hamurdan selamlar

  • gizemli 21 Nisan 2018 19:38

    Selam web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

  • zafer 21 Nisan 2018 19:46

    Patnostan selamlar

  • zeynel 21 Nisan 2018 20:12

    hayırlı olsun site

  • zeytin 21 Nisan 2018 22:35

    Patnostan selamlar

  • osman 21 Nisan 2018 23:44

    Selam bu web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

  • gariban 22 Nisan 2018 00:15

    elinize sağlık güzel haber

  • zafer 22 Nisan 2018 02:47

    Ağrıda haber yapan site yok

  • istanbullu 22 Nisan 2018 03:37

    Bağımsız Ağrı haberleriniz için tşk

  • gizemli 22 Nisan 2018 08:44

    takipteyiz tutaktan

  • doğulu 22 Nisan 2018 10:07

    elinize sağlık güzel haber

  • istanbullu 22 Nisan 2018 10:08

    takipteyiz tutaktan

  • Ahmet 22 Nisan 2018 11:00

    gerçekten tebrikler

  • diyadinli 22 Nisan 2018 12:43

    bu memleketi ne hale soktular

  • doğubeyazıt 22 Nisan 2018 13:23

    hamurdan selamlar

  • berdan 22 Nisan 2018 14:06

    bu haber ağrı için ağır

  • akpartili 22 Nisan 2018 18:19

    Ne bu ağrı çekilir nede senin ağrın

  • ali 22 Nisan 2018 20:34

    Ağrıda sondakika haberleri sitenizde çok güzel

  • zeynel 22 Nisan 2018 21:58

    takipteyiz tutaktan

  • doğulu 22 Nisan 2018 23:26

    Ağrıda sondakika haberleri siteniz çok güzel