AĞRI HABER
Giriş Tarihi : 14-03-2023 16:05

VATANDAŞ AYAKLANDI

ARAS EDAŞ’ın iş yeri ve hanelerdeki elektrik sayaçlarını değiştirmesinin ardından gelen faturalar, vatandaşı ayaklandırdı

VATANDAŞ AYAKLANDI

Önceki aylara göre yaklaşık 20 kat fatura ödemek zorunda kalan kimi vatandaş duruma itiraz etmek için ARAS EDAŞ’ın yolunu tutarken ama sesini duyramadılar ödenmesi gerektiğini söylediler sonra itiraz hakkı olduğunu belirtti. 

Faturaların yüksek geldiğinden dert yanan vatandaşlar geçen aylara nazaran sayaç değişiminden sonra faturasının yaklaşık 20 kat daha fazla geldiğini belirterek: “ Ben ailemle birlikte yaşıyorum. Evde 2 kişiyiz. Kullandığımız cihazlar ve ampul sayısı belli. Sayaçlar değişmeden önceki dönemlerde aylık faturamız en fazla 500 - 600 lira arasındaydı.

Ancak sayaçların değişmesinden sonra faturamız bir anda 20 kat arttı. En son bize gelen fatura 7,000 lira. Bu durum bizleri oldukça rahatsız etti. Bir anda bir faturanın bu kadar artması hiç adil değil. Hadi zam geldi diyelim. Yüzde 1000 zam olamaz. Hadi bizler yine iyi durumdayız. Çevremizde, komşularımızda 5,000 ile 7,000 lira arasında fatura çıkan insanlar var. Böyle bir ortamda insanlar elektrik faturasına çalışmak durumunda kalıyor. Zaten vatandaşın durumu ve geliri ortada.

 

AdminAdmin