Ağrı Radikal Haber Platformu Ağrı haber Ağrı haberler
HV
23 MAYIS Pazartesi 11:43

Silahlı kavgada 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

silahlı kavgada 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Zanlının, hastanede doktorun müdahale ettiği yaralıyı, silahla ateş ederek öldürdüğü, doktoru babasına müdahale etmesi için silahla tehdit ettiği öne sürüldü.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-03-2022 20:58
Silahlı kavgada 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

Konya'nın Kadınhanı ilçesine bağlı Karakaya Mahallesi Konya Caddesi'ndeki eğlence mekanında iki grup arasında alacak meselesinden tartışma çıktı.

Tartışma iş yerinin çıkışında kavgaya dönüşünce, K.T, M.A, Ş.Ö, Ş.Ç, F.Ş. ve K.Y. silahla yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yaralılar, Kadınhanı Devlet Hastanesine kaldırıldı. N.T'nin, hastanede doktorun müdahale ettiği Ş.Ö'yi silahla ateş ederek öldürdüğü, doktoru diğer hastaları bırakıp babasına müdahale etmesi için silahla tehdit ettiği ileri sürüldü.

Durumları ağır olan K.T. ve M.A. sevk edildikleri Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Şüphelilerden N.T. ile hafif yaralı olan Ş.Ç, F.Ş. ve K.Y, tedavilerinin tamamlanmasının ardından gözaltına alındı.

İki tabanca, bir pompalı tüfek ve kovanlar ele geçirildi.

Görgü tanığı konuştu

İsmini vermek istemeyen görgü tanığı olayla ilgili şunları kaydetti:

"Hayatını kaybedenlerden K.T'nin evimizin çok yakınında iş yeri var. İş yerinin üzerinde de zaman zaman kaldığı bir evi var. Eşim sabah saatlerinde 4 gibi silah seslerine uyandı. Dışarıda bir şeyler olduğunu belirterek beni de uyandırdı. Pencereye doğru koştum baktım. Olay yeri kalabalıktı. Kaç kişilerdi sayamadım. Bana da mermi isabet etmesinden korkup, pencere kenarından hemen çekildim. Silah sesleri bir süre devam etti. Sesler kesildikten sonra tekrar baktım. Bazıları gitmiş, bazıları da sonradan arabalarına binip gitti. Ambulans ve polis geldi. Daha önce de K.T'nin iş yerinin önünde silahla havaya ateş edilmiş, zaman zaman sürtüşmeler oluyordu."

Polisin olay yerindeki güvenlik önlemleri devam ediyor.

"Doktorumuza ve tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun"

Öte yandan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yaralılara müdahale sırasında hasta yakını tarafından silahla tehdit edilen doktora ve tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Usta, paylaşımında, "Doktorumuzu tehdit eden saldırgan güvenlik güçlerimizce yakalandı. O şartlarda kendisine silah çeken katilin babasını entübe ederek ambulansa bindirip görevini yapan Dr. Furkan kardeşimizi hekimlik sanatına yakışır tavrı için tebrik ederim." ifadesini kullandı.

Haber04Haber04

YORUMLAR