Ağrı Radikal Haber Platformu Ağrı haber Ağrı haberler
HV
23 MAYIS Pazartesi 12:26

Savaş gittikçe şiddetleniyor! Ukrayna ordusu, Rus zırhlı araçlarını böyle vurdu

Rusya'ya ait zırhlı araç konvoyu, Ukrayna ordusu tarafından vuruldu. O anlar kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

DÜNYA
Giriş Tarihi : 05-03-2022 13:26
Savaş gittikçe şiddetleniyor! Ukrayna ordusu, Rus zırhlı araçlarını böyle vurdu

Rusya Ukrayna savaşında bugün 10. güne girilirken bölgedeki çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Bu sabah Ukrayna'nın stratejik liman kenti Mariupol, Rus güçleri tarafından ablukaya alındı.

 

Ukrayna, Rusya saldırılarını püskürtmeye çalışırken, Ukrayna ordusu tarafından tespit edilen Rusya'ya ait bir zırhlı araç konvoyunun vurulma anları da ortaya çıktı. Hedef alınan Rus konvoyu, Ukrayna ordusuna ait tanklar ile vuruldu.

Diğer yandan Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, savaşla ilgili Rusya tarafının zayiatlarını açıklamaya devam ediyor. Yetkililer, savaşta hayatını kaybeden Rus asker sayısının 10 bini aştığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre 39 uçak, 40 helikopter, 269 tank, 945 zırhlı araç, 105 topçu sistemi, 409 araç, 60 yakıt tankı ve 3 insansız hava aracı etkisiz hale getirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Moskova saatiyle 10.00 itibarıyla Mariupol ve Volnovaha'dan sivillerin çıkması amacıyla geçici ateşkes uygulanacağı duyurulmuştu. Ancak son gelen bilgiye göre sivillerin tahliyesinin ertelendiği ve bölgedeki ateşkes kararının iptal edildiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'ya ait askeri altyapı tesislerine yönelik saldırılara devam ettiklerini aktarıp şunları söyledi: "Operasyonun başlangıcından bu yana toplam 2037 askeri altyapı tesisi imha edildi. Bunların arasında Ukrayna ordusuna ait 71 komuta ve iletişim merkezi, 98 hava savunma füze sistemi S-300, Buk M-1, Osa ve 61 radar istasyonu bulunuyor." Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ait 66 uçak, 708 tank ve zırhlı araç, 74 çok namlulu roketatar, 261 havan topu ve 56 insansız hava aracının imha edildiğini söyledi.

Haber04Haber04

YORUMLAR