Ağrı Radikal Haber Platformu Ağrı haber Ağrı haberler
HV
23 MAYIS Pazartesi 12:11

Rus tanklarındaki Z ve V harflerinin gizemi ortaya çıktı! Rusya Savunma Bakanlığı açıkladı

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla bölgeye birçok Rus tankı gönderilmişti. Tankların üzerinde yer alan 'Z' ve 'V' harfleri ise dikkat çekmişti. Bir türlü gizemi çözülemeyen harflerin sonunda sırrı ortaya çıktı. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre tankların üzerinde yazılı olan 'Z' ve 'V' harflerinin 'Zafer ve Görev tamamlanacak' anlamlarına geldiğini söyledi.

DÜNYA
Giriş Tarihi : 03-03-2022 12:45
Rus tanklarındaki Z ve V harflerinin gizemi ortaya çıktı! Rusya Savunma Bakanlığı açıkladı

Rusya Savunma Bakanlığı, tankların üzerinde yazılı olan 'Z' ve 'V' harflerinin 'Zafer ve Görev tamamlanacak' anlamlarına geldiğini duyurdu.

SEMBOLLERLE İLGİLİ KOMPLO TEORİLERİ ÜRETİLMİŞTİ

Rusya'nın Ukrayna'da kullandığı zırhlı araç, tank ve hava araçlarının üzerinde bulunan ve merak konusu olan 'Z' ve 'V' harflerinin ne anlama geldiği ortaya çıktı. Birçok farklı kaynakta ve sosyal medyada sembollerle ilgili komplo teorisi üretilmeye devam ederken, Rusya Savunma Bakanlığı bu sembollerin anlamını açıkladı.

 

"ZAPAD" İDDİASI GELMİŞTİ

Bakanlığın açıklamasına göre 'Z' harfi 'Zafer, 'V' harfi ise 'Görev tamamlanacak' anlamını taşıyor. Birçok kaynak, ordunun batı kanadını temsil ettiği için "Zapad" kelimesinin baş harfi "Z"nin araçların üstüne yazılı olduğunu, 'V' harfinin ise doğu kanadını temsil ettiğini iddia etmişti.

Haber04Haber04

YORUMLAR