AĞRI HABER
Giriş Tarihi : 12-11-2023 15:27   Güncelleme : 21-11-2023 17:00

MEHMET İLİDİ KİMDİR ? Ağrı Belediye Başkanı Aday Adayı

MEHMET İLİDİ KİMDİR ? Daire Başkanı ,Bulanık Kaymakamı, Bulanık Belediye Başkan V.

MEHMET İLİDİ KİMDİR ? Ağrı Belediye Başkanı Aday Adayı

Ağrı'da doğan Kaymakam Mehmet İLİDİ ilk, orta ve lise öğrenimini Ağrıda tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. Bitlis Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti.

Merkez stajının ardından Mülkiye Teftiş stajını Nevşehir'de tamamladı. Şanlıurfa'nın Birecik ve Bolu'nun Gerede ilçelerinde Refik Kaymakam olarak çalıştı. Ardından Balıkesir'in Kepsut İlçesinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Bakanlık tarafından İngiltere'ye gönderildi. T.C. Londra Büyükelçiliğinde Dışişleri stajını tamamladı.

Portsmouth Üniversitesinde Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal, Tarihi ve Edebi Araştırmalar Okulunda Kamu Yönetimi Bölümünde İnsan Hakları üzerine yazdığı tezle Yüksek Lisans derecesi aldı. Türkiye'ye döndükten sonra Kırklareli'nin Kofçaz İlçesinde Kaymakam Vekili, 2015-2017 yılları arasında Çankırı Orta Kaymakamı, 2017-2019 yılları arasında Konya Tuzlukçu Kaymakamı olarak görev yaptı. 08.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Bulanık İlçe Kaymakamı olarak atandı.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri iken Eylül 2023’te İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak atandı.

 

AdminAdmin