AĞRI HABER
Giriş Tarihi : 25-02-2023 17:17

Karakolunda Gözaltındayken İntihar Etti

Ağrı Doğubayazıt’ta cami önünde imamla tartıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ahmet Bugrur, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu nezarette intihar etti.

 Karakolunda Gözaltındayken İntihar Etti

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, dün sabah saatlerinde gözaltına alınan Ahmet Bugrur, Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü nezaretinde hırkası ile intihar ett. Bugrur’un nezarette yaşamını yitirdiği kaydedildi. Edinilen bilgilere göre, dün sabah ilçe merkezinde bulunan bir caminin önünde Bugrur, bir imamla tartıştı. Tartışma sonucu, Bugrur ve ismi öğrenilemeyen imam polislerce, Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyette çıkan tartışmada Bugrur’un imama tokat attığı ve bu nedenle nezarete atıldığı iddia edildi.

 

ÖLÜM NEDENİ BELİRLENEMEDİ

Yapılan olay yeri incelemesinin ardından Bugrur’un cenazesi ilk olarak Doğubayazıt Devlet Hastanesi oradan da Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanede yapılan ön otopside, boynunda morarma ve ekomoz bulunduğu belirtildi. Bugrur’un cenazesinden alınan örnekler, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Diyarbakır Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderildi. 

AİLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Öte yandan Bugrur ailesi, Doğubayazıt İlçe Emniyeti hakkında “ihmalsizlik” suçlamasıyla Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.  

AdminAdmin