Ağrı Radikal Haber Platformu Ağrı haber Ağrı haberler
HV
23 MAYIS Pazartesi 12:20

Diyadin Kayyum 'mu Gidiyor mu

Diyadin Kayyum 'mu Gidiyor mu Diyadinde son zamanlarda yaptığı hizmet ve çalışmalarla halkın beğenisi toplayan diyadin kaymakam ve kayyumu Alper BALCI

AĞRI
Giriş Tarihi : 05-03-2022 08:37   Güncelleme : 05-03-2022 09:29
Diyadin Kayyum 'mu Gidiyor mu

Diyadinde son zamanlarda yaptığı hizmet ve çalışmalarla halkın beğenisi toplayan diyadin kaymakam ve kayyumu Alper BALCI Edindiğimiz bilgilere göre Siyasi camiyanın baskısı ile gideceğine dair duyumlar bulunmakta diyadine gelir gelmez TMSF Yönetimindeki Koza altın firmasına ait Diyadin altın işletmesinin temeleri atılarak bölge halkının istihdamına yönelik büyük proje nin hayata geçirmesinde Alper BALCI'nın Büyük etkisi olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu süreçte Alper BALCI'nın gitmesinde rol oynayan şer odakları Diyadin Halkı Tarafından Afeedilmiyecektir.


 

 

Alper Balcı kimdir? 

1977 yılında Uşak’ta doğdu. Siirt Mehmet Akif Ortaokulu ve Van Atatürk Lisesi’nde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü başarıyla bitirerek mezun oldu.

2001yılında 89. Dönem Kaymakam adayı olarak Kocaeli Valiliği’nde göreve başlayan Alper Balcı, 2005-2006 yılında askerlik görevini Hakkari’nin Çukurca İlçesinde tamamlamış ve sırasıyla;

2005-2006 Rize-İkizdere Kaymakamı,

2006-2008 Tunceli-Pülümür Kaymakamı,

2008-2010 Ardahan Vali Yardımcısı,

2010-2011 Ağrı Vali Yardımcısı,

2011-2013 Bolu-Seben Kaymakamı,

2013-2014 Trabzon-Maçka Kayamakamı,

2014-2016 Nevşehir-Ürgüp Kaymakamı,

2016-2018 Sakarya-Kocaali Kaymakamı,

2018-2021 Eskişehir Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Kaymakam Alper Balcı, Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 


 

Kaymakam/Belediye Başkan V. Alper Balcı ve ilçe protokolü, İlçemize bağlı Yeşildurak Köyünü ziyaret etti.


Vatandaşlarımızla bir araya gelen Sn. Balcı, hemşehrilerimizle hasbihal ederek temenni ve dileklerini dinledi. Köy muhtarı  Abdulkerim Avcı' dan köyün ihtiyaçları konusunda bilgi alarak ziyareti son buldu.


Ziyaret programına; C. Savcısı Yasin Erdem, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Yıldız, İlçe Emniyet Amiri Komiser H. İbrahim Karakaş, Ak Parti Ağrı İl Genel Meclis Üyesi İhsan Güven, Kurum Amirleri, Şehit Aileleri ve Güvenlik Korucuları Dernek Başkanı Kazım Polat ve Kızılay Diyadin Şube Başkanı Suat Özden katıldı.

  

Diyadin Gençliği Atasının İzinde. Sarıkamış Şehitleri Yürüyüşünde...


Sarıkamış Harekatının 107’nci yıl dönümünde kahraman Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
Kaymakamımız en son Ağrı Vali yardımcısı iken 11 sene önce Ağrı'da ki ögrencileriyle Sarıkamış Şehitleri yürüyüşüne katılmıştı. Simdi de 30 öğrencimiz ile birlikte yürüdü.


Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet KASAPOĞLU gençlerimizle özel ilgilendi. Diyadin Kaymakamlığı pankartı önünde fotograf çektirdi.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper Balcı, Diyadin' in kanaat önderleri ile bir araya geldi.


Kanaat Önderleri buluşmasında ilçenin durumu hakkında  ve özellikle  başlık parasının kaldırılması konusunda istişarede bulunuldu.


Sn. Balcı, toplantı sonunda kanaat önderlerinden Diyadin' in üç Rıfat' ı; Rıfat Doğan, Rıfat Yüce, Rıfat Polat ve Mehmet Ali Ağrı, Remzi Aslan ile bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çekindi.


Kaymakamımız Sn. Alper Balcı, ev sahipliğinden dolayı Rıfat Polat beyefendiye teşekkür etti.Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper BALCI, Günbuldu Ortaokulu'nda düzenlenen 6. sınıflar arası bilgi yarışmasına katılım sağladı.  Sn. Alper BALCI yarışmayı kazanan öğrencileri tebrik ederek hediyeler verdi.

  

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper Balcı' nın devamlı kaplıca videolarını gören Mahmut Karasu isimli vatandaşımız, Kaymakamımıza " Bir gün bende sizinle birlikte  kaplıcaya gidebilir miyim? " demesi üzerine Kaymakamımız Alper Balcı, Mahmut Karasu' nun isteğini geri çevirmeyerek birlikte Öz Yaşam Kaplıcası' nda suya girdi.


Sn. Balcı, Öz Yaşam Kaplıcası sahibi Orhan Özden' e sektördeki hizmetinden dolayı teşekkür etti. 

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper Balcı, Pinaşi aşireti kanaat önderlerinden Latif Tanrıverdi' nin yemek daveti üzerine konuğu oldu

 

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper Balcı, Diyadin merkezinde vatandaşlarımıza hizmet verecek olan DP Lazer Epilasyon Merkezinin açılışını hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunarak gerçekleştirdi.

Milletimizin geleceği için en önemli konulardan birisinin eğitim olduğunu belirterek öğrencilerimizi fırsat buldukça ziyaret etmeye devam eden Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper Balcı, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Omuzbaşı köyü ilköğretim okulunu ziyaret ederek sevgili öğrencilerimiz ile buluştu.


Sınıfları ziyaret eden Sn. Balcı, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ile yakinen ilgilendi. Onlara kırtasiye malzemesi ve kışlık bot dağıttı.

 

 

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Alper Balcı, İlçemize bağlı Buvetli köyü ilkokulunu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.


Sn. Balcı, öğrencilerimiz ile sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Haber04Haber04

YORUMLAR