GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2024 21:18   Güncelleme : 08-02-2024 21:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincik'te vatandaşlara seslendi

ADIYAMAN (PHA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman ziyareti kapsamında Sincik ilçesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincik'te vatandaşlara seslendi

Deprem bölgesinin her zaman gündemlerinde olacağını belirterek konuşmasına başlayan Erdoğan, depremin yaşandığı günden bu yana bölgeyi yalnız bırakmadıklarını vurguladı. Sincik'te şehit verilen 85 kişi için rahmet dileyen Erdoğan, depremin kayıplarını geri getiremeyeceklerini ancak diğer kayıpları telafi edeceklerini belirtti.

Erdoğan, Adıyaman'da deprem konutlarının kura çekimi ve anahtar teslimine katıldıklarını, ilçe adaylarını tanıttıklarını ve şimdi de Sincik'te olduklarını ifade etti. "Şehrimizin önüne daha aydınlık bir geleceğin kapılarını açıyoruz." diyen Erdoğan, depremin izlerini birer birer sildiklerini söyledi. Türkiye'nin bu kadar kısa sürede toparlanabilecek az sayıdaki ülkeden biri olduğunu belirterek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının ayakta tuttuğunu ifade etti.

Kendi ülkesinin felaketinden medet umanları üzüntüyle takip ettiklerini belirten Erdoğan, deprem karşısında bile kendi çıkarları için mücadele edenleri eleştirdi. Türkiye'nin tarihi boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapan bir ülke olduğunu vurgulayan Erdoğan, Adıyaman'ın ihtiyaçlarına odaklandıklarını ve parti ayrımı yapmadan şehrin geleceği için çalıştıklarını söyledi.

Sincik-Kahta arasındaki yolların düzenlenmesi talimatını veren Erdoğan, bakanına projeleri gözden geçirme ve hızlandırma çağrısında bulundu. Erdoğan, "İnşallah en kısa sürede bu adımları atıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Erdoğan’ın konuşması şöyle:

"Sizleri en kalbi duygularımla, hasret ve muhabbetle selamlıyorum. Sincik'te şehit verdiğimiz 85 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Depremde kaybettiğimiz canları geri getiremeyiz ama onun dışındaki tüm kayıpları telafi edecek imkana sahibiz. Hak sahiplerine en kısa sürede konutları temsil edeceğiz. Deprem gününden beri buradaki şehirlerimizi yalnız bırakmıyor, her fırsatta geliyoruz. Adıyaman’ımızda da vatandaşlarımızla buluştuk. Programımıza Kahta ve Sincik'i de dahil ettik. Buraya vefa borcumuz var. Sincik her seçimde rekor oy oranlarıyla bizim yanımızdadır. Yüzde 95'lik oy oranıyla yine yanımızda yer aldınız. 2015 yılında da sizlere teşekkür için gelmiştik. Bugün de önce Adıyaman'da deprem konutlarımızın kura çekimi ve anahtar teslimine katıldık. İlçe adaylarımızın tanıtımı için teşkilatımızla buluştuk. Kahta ilçemize gittik ve şimdi sizlerle beraberiz. Burada dolu dolu gün geçirdik. Güzel insanların şehri Adıyaman'ı adeta 'Acıyaman'a çeviren depremin izlerini birer birer siliyoruz. Şehrimizin önüne daha aydınlık bir geleceğin kapılarını açıyoruz. Dünyada böyle bir depremi yaşayıp da bu kadar kısa sürede toparlanabilecek pek az ülke vardır. Bu birlik, beraberlik ve kardeşlik bizleri ayakta tutuyor. İşte bugün burada Sincik'te şu güzel manzaranın tüm Türkiye'ye örnek olacağına inanıyorum.

Kendi ülkesinin felaketinden medet umacak seviyeye düşenleri üzüntüyle takip ediyoruz. Beklediğini bulamayınca dönüp kendi ülkesine ve halkına hakaret edecek kadar alçalanlar var. Onlara da yazıklar olsun. Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük hesaplarından vazgeçemeyenleri Allah'a havale ediyoruz. Kimin ne dediğine değil, Adıyaman'ın neye ihtiyacı olduğuna bakıyoruz. Tarih boyunca nice medeniyetlerin yayılışına şahitlik eden bu toprakları ebedi vatanımız olarak tescilledik. Nesiller boyu bu toprakların ekmeğini yiyecek evlatlarımız için bu davayı zaferle taçlandırmaya mecburuz. Mesele şu parti bu parti meselesi değil. Mesele, inancıyla, hayalleriyle birlikte topyekün başlattığımızı başarıyı tamamlama meselesidir.

Yaşadığınız büyük deprem felaketi sebebiyle bir kez daha sizlere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kayıplarımızı rahmetle yad ediyorum. Depremden en çok etkilenen yer. Şu an bakanım oraya gitti. Yerinde orayı görerek eksiklerimize bakacak. İkincisi Sincik- Malatya karayolu projelendirildi, en kısa sürede inşallah burayı da yapacağız. Sincik- Kahta arası yol gerçekten çok çok virajlı. Evet, yani uzakta değil bakan burada. Hem Sincik- Kahta yolu hem de Malatya, bunların adımını atıyoruz. Buradan bakanıma talimatı veriyorum. Beni yalancı çıkarmayın. İnşallah en kısa sürede bu adımları atıyoruz."

Kaynak : PHA

AdminAdmin