AĞRI HABER
Giriş Tarihi : 08-03-2023 10:16

Ahmet Eraslan DOSSO DOSSİ

Ahmet Eraslan kimdir, nerelidir, hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğumuz. Sizler için tanınan Dosso Dossi Holding sahiplerinden Ahmet Eraslan'ı araştırdık.

Ahmet Eraslan DOSSO DOSSİ

İnsan neden milletvekili olmak ister? Para için mi? Güç için mi? Hizmet için mi? Dokunulmaz olmak için mi? Ya da ‘E’ şıkkı, yani hepsi mi? Bu soruları başta Meclis’in hancıları ve yolcuları olmak üzere işin uzmanlarına sorduk.

‘A’ şıkkı, yani “Para için” ilk elenen oldu. Eskisi yenisi hemen hemen her vekil, aldıkları paranın gelenlere çay ısmarlamaya bile zor yettiğini söyledi. Hele küçük kentlerden Meclis’e gelenlerde hemşehri harcamaları had safhada.

Bizzat vekiller tarafından çizilen bu olumsuz tabloya rağmen her seçimde daha çok insanın ceylan derisinden koltuk hayali görmesinin ardındaki temel neden ‘Sıradan vatandaş’lıktan ‘very important person’a (VIP-çok önemli kişi) terfi etmek.

tabiî ki bu seçeneklerden hiç biri değil Ahmet Eraslan'ın yapmış olduğu ve yapacakları her zaman bellidir. henüz net bir vekilikle ilgili müracaatı görünmemektedir. Tabiî ki AĞRI için güzel şeyler yapacağına inanıyoruz .

 

HEMŞEHRİMİZ İŞ ADAMI DOSSO DOSSİ HOLDİNG SAHİPLERİNDEN AHMET ERASLAN HAKKINDA

Ahmet Eraslan kimdir, nerelidir, hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğumuz. Sizler için tanınan Dosso Dossi Holding sahiplerinden Ahmet Eraslan'ı araştırdık.

Ahmet Eraslan aslen Doğubayazıt'lıdır. Doğubayazıt'ın Kürtçe Meşar, Türkçe ismi ile Üzengili köyündendir.

 Ahmet Eraslan ilk ve orta öğrenimini Doğubayazıt'ta yüksek öğrenimini ise Al-Farabi Kazakh National University uluslararası Ekonomi ve İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ahmet Eraslan bu öğrenimlerinin yanında İngiltere'de turizm eğitimi de almıştır. Ahmet Eraslan iyi derecede İngilizce, Rusça ve Kürtçe bilmektedir.

Ailenin büyüklerinden olan Ahmet Eraslan'ın babası da Ağrı bölgesinde en çok tanınan isimlerden biridir.

Bölgede söz sahibi olan Ahmet Eraslan'ın babası Mehmet Eraslan, birçok sorununu aracılık yaparak halletmiştir. Halada bölgedeki birçok sorun için danışılan insanlardandır.

Ahmet Eraslan, Hikmet Eraslan ve diğer kardeşler şuanda İstanbulda olan ve Namı değer Dosso Dossi Hotels, Dosso Dossi Fashion Show, Dosso Dossi Online, Mall Mağaza, Shoes Mağaza, Abiye Mağaza, Dosso Dossi Rezidans Villa, Sultan Salça, Dosso Dossi Kids, gibi onlarca markasını Dosso Dossi Holging altında birleştirmiş Holding'in kardeşlerce sahiplerindendirler.

Spora da ayrı bir değer veren Ahmet Eraslan, Fenerbahçe Spor Kulübünde Başkan Ali Şen ve Başkan Aziz Yıldırım yönetiminde As Başkanlık görevi yapmıştır.

Aynı zamanda da Fenerbahçe altyapı kurucularından olmuştur.  

AdminAdmin