AĞRI HABER
Giriş Tarihi : 09-03-2023 23:23

Ağrı'da Aras EDAŞ Personeli intihar'a Kalkıştı

Ağrı'da Aras EDAŞ Ağrı İl Koordinatörlüğünde arıza servisinde görevli bir işçi Ağrı'da bulunan il koordinatörlük binası çatısında çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Ağrı'da Aras EDAŞ Personeli intihar'a Kalkıştı

Ağrı Aras EDAŞ İl Koordinatörlüğünde N.K. isimli arıza servisi personeli zorlu şartlarda çalışmasını ve ekonomik olarak bir nebze hafiflemek için başka bir firmaya geçmek istemiş, haklarını iade edilmeden çıkması istenince sinir krizi geçirerek işletme binasından aşağı atlamak istemiş, ekipler kendisine müdahale etmiş.

iddiaya göre N. K. isimli arıza servisi personeli zorlu şartlarda çalışmasını ve ekonomik durumunu bir nebze hafiflemek için Taşlıçay’da yeni açılacak rüzgar enerji santraline iş başvurusunda bulundu. Firma ile ön görüşmesi olumlu geçen N.K. bağlı bulunduğu Aras elektrikten haklarını da alarak ayrılmak istedi.

İstifa talebi İl Koordinatörü H.İ.G, N.K.'ye de olumsuz cevap verdiği bunun üzerine personel haklarını aramak için avukat aracılığı ile şirkete ihtar çektiği iddia edildi.
 

Rüzgar Enerji Santralinden iş noktasında olumsuz cevap alan N.K. kendi birim amiri A. A.'ya işe geri dönmek istediğini iletti. A. A. ise talebi iletmek üzere İl Koordinatörü ile konuştuğu ve görüşmenin olumsuz geçtiği, görüşmenin iletilmesi üzerine N.K.'nin ise sinir krizi geçirerek il koordinatörlük binası çatısında intihara kalkıştı.

Şube müdürleri ve personellerin iknaları sonuçsuz kalınca bir toplantı dolayısıyla kentte bulunan Aras EDAŞ Genel Müdür Yardımcısı O. H. personeli ikna etmek için çatıya çıktı. Yoğun çabalar ve verilen sözler sonrası polis eşliğinde aşağı inen N.K. ambulans ile Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi.

AdminAdmin